Keilahallin Snooker-kisat

2. turnaus pelattu. Sjoitukset:

1. Joni Järvi

2. Mikko Koivunen

3.-4. Jukka Lehti, Janne Salo

 

 

Seuraavan turnauksen imoittautuminen käynnissä. Lista hallin tiskillä.

 

-       Ilmoittautuminen 24.2.2020 klo 18 mennessä.

-       klo 18.15 Arvotaan lohkojen pelaajat. Pelit voidaan aloittaa heti sovitusti.

-       Pelaajien pitää varata oma peli hallin varauskalenterin kautta.

-       Lohkovaiheessa pelataan 5 framea kutakin oman lohkon pelaajaa vastaan, voitetusta freimistä piste. Lohkoista 2-3 pelaajaa jatkoon (riippuen pelaajamäärästä). Tasapisteissä keskinäinen peli ratkaisee. Jos useampi päätyy tasapisteisiin niin voitettujen freimien määrä ratkaisee. Jos nekin tasan, tasatilanteissa olevien pelaajien keskinäinen yhden freimin peli.

-       Pudotuspelit paras viidestä

-       Puolivälierät paras viidestä

-       Semit paras seitsemästä

-       Finaali paras yhdeksästä

-       Ottelun hävinnyt pelaaja maksaa 10€, joka menee palkintopottiin, poislukien finaali.

-       Kaikki pelit pelataan 15 punaisella

-       Ei miss -sääntöä, eli snookertilanteessa jos ei osu kohdepalloon, niin palloja ei laiteta alkuperäisille paikoille. Kohdepalloon pitää yrittää osua, jos selkeästi ei yritä osua kohdepalloon, tulkitaan virhelyönti.

-       Peli katsotaan päättyneeksi kun, snookereiden tarve on neljä tai enemmän tai jos snookereiden tarve on enemmän kuin pöydällä olevien väripallojen määrä.

-       Turnausmaksu 25€ kassalle, josta 5€ menee Highest Break -pottiin.

-       Voitonjako, 1. 50% potista, 2. 30% potista ja semien hävinneet 10% potista.

 

Turnaus 3#

Lohko A:           Pisteet Pelit
Mikko Koivunen 5 Aleksi Laine 0   Mikko koivunen 22 5
Mikko Koivunen 3 Pasi Stigel 2   Pasi Stigel 15 5
Mikko Koivunen 5 Joonas Rautanen 0   Jere Erkkilä 14 5
Mikko Koivunen 4 Jere Erkkilä 1   Juha Kaattari 13 5
Mikko Koivunen 5 Juha Kaattari 0   Joonas Rautanen 4 4
Aleksi Laine 1 Pasi Stigel 4   Aleksi Laine 2 4
Aleksi Laine   Joonas Rautanen          
Aleksi Laine 0 Jere Erkkilä 5        
Aleksi Laine 1 Juha Kaattari 4        
Pasi Stigel 4 Joonas Rautanen 1        
Pasi Stigel 2 Jere Erkkilä 3        
Pasi Stigel 3 Juha Kaattari 2        
Joonas Rautanen 1 Jere Erkkilä 4        
Joonas Rautanen 2 Juha Kaattari 3        
Jere Erkkilä 1 Juha Kaattari 4        
               
Lohko B:              
Jukka Lehti 1 Mika Nurmi 4   Timo Ilomäki 19 5
Jukka Lehti 4 Janne Ilomäki 1   Mika Nurmi 18 5
Jukka Lehti 0 Timo Ilomäki 5   Jukka Lehti 14 5
Jukka Lehti 4 Tuomas Karvonen 1   Tuomas Karvonen 12 5
Jukka Lehti 5 Tero Ahtola 0   Janne Ilomäki 8 5
Mika Nurmi 4 Janne Ilomäki 1   Tero Ahtola 4 5
Mika Nurmi 2 Timo Ilomäki 3        
Mika Nurmi 3 Tuomas Karvonen 2        
Mika Nurmi 5 Tero Ahtola 0        
Janne Ilomäki 2 Timo Ilomäki 3        
Janne Ilomäki 1 Tuomas Karvonen 4        
Janne Ilomäki 3 Tero Ahtola 2        
Timo Ilomäki 3 Tuomas Karvonen 2        
Timo Ilomäki 5 Tero Ahtola 0        
Tuomas Karvonen 3 Tero Ahtola 2        
               
Lohko C:              
Joni Järvi 5 Valtteri Nieminen 0   Joni Järvi 20 5
Joni Järvi 4 Jori Luoma-Aho 1   Pekka Kolari 15 5
Joni Järvi 4 Janne Salo 1   Janne Salo 14 5
Joni Järvi 5 Timo Norri 0   Jori Luoma-Aho 13 5
Joni Järvi 2 Pekka Kolari 3   Valtteri Nieminen 9 5
Valtteri Nieminen 0 Jori Luoma-Aho 5   Timo Norri 4 5
Valtteri Nieminen 2 Janne Salo 3        
Valtteri Nieminen 4 Timo Norri 1        
Valtteri Nieminen 3 Pekka Kolari 2        
Jori Luoma-Aho 1 Janne Salo 4        
Jori Luoma-Aho 3 Timo Norri 2        
Jori Luoma-Aho 3 Pekka Kolari 2        
Janne Salo 4 Timo Norri 1        
Janne Salo 2 Pekka Kolari 3        
Timo Norri 0 Pekka Kolari 5        
               
Lohko D:              
Samu Parilo 2 Juha Melander 3   Samu Parilo 16 5
Samu Parilo 5 Harri Koivunen 0   Janne Suominen 15 5
Samu Parilo 4 Janne Suominen 1   Rami Hirsimäki 14 5
Samu Parilo 2 Rami Hirsimäki 3   OP Kylä-Markula 14 5
Samu Parilo 3 OP Kylä-Markula 2   Juha Melander 13 5
Juha Melander 5 Harri Koivunen 0   Harri Koivunen 3 5
Juha Melander 0 Janne Suominen 5        
Juha Melander 3 Rami Hirsimäki 2        
Juha Melander 2 OP Kylä-Markula 3        
Harri Koivunen 1 Janne Suominen 4        
Harri Koivunen 1 Rami Hirsimäki 4        
Harri Koivunen 1 OP Kylä-Markula 4        
Janne Suominen 3 Rami Hirsimäki 2        
Janne Suominen 2 OP Kylä-Markula 3        
Rami Hirsimäki 3 OP Kylä-Markula 2        
               
               
               

PUDOTUSPELIT

Pasi Stigel 2 Rami Hirsimäki 3
Jere Erkkilä 0 Janne Suominen 3
Mika Nurmi 2 Janne Salo 3
Jukka Lehti 1 Pekka Kolari 3

PUOLIVÄLIERÄT

Mikko Koivunen 3 Janne Salo 2
Timo Ilomäki 0 Rami Hirsimäki 3
Joni Järvi 1 Janne Suominen 3
Samu Parilo 3 Pekka Kolari 1

SEMIT

Mikko Koivunen 4 Rami Hirsimäki 3
Janne Suominen 3 Samu Parilo 4

FINAALI

Mikko Koivunen   Samu Parilo  

 

Turnaus 4#

Lohko A:           Pisteet Pelit
Joni Järvi   J-P Simola     Joni Järvi 6 2
Joni Järvi   Timo Ilomäki     Toni Pajuniemi 6 2
Joni Järvi 3 Timo Veisto 2   J-P Simola 4 1
Joni Järvi   Joonas Rautanen     Timo Veisto 4 3
Joni Järvi 3 Toni Pajuniemi 2   Timo Ilomäki 0 0
J-P Simola   Timo Ilomäki     Joonas Rautanen 0 0
J-P Simola 4 Timo Veisto 1        
J-P Simola   Joonas Rautanen          
J-P Simola   Toni Pajuniemi          
Timo Ilomäki   Timo Vaisto          
Timo Ilomäki   Joonas Rautanen          
Timo Ilomäki   Toni Pajuniemi          
Timo Veisto   Joonas Rautanen          
Timo Veisto 1 Toni Pajuniemi 4        
Joonas Rautanen   Toni Pajuniemi          
               
Lohko B:              
Mikko Koivunen   Janne Suominen     Jori Luoma-Aho 16 4
Mikko Koivunen   Tuomas Karvonen     Janne Suominen 5 2
Mikko Koivunen   Jori Luooma-Aho     Tuomas Karvonen 3 2
Mikko Koivunen   Valtteri Nieminen     Vesa Kosola 0 1
Mikko Koivunen   Vesa Kosola     Valtteri Nieminen 0 1
Janne Suominen 3 Tuomas Karvonen 2   Mikko Koivunen 0 0
Janne Suominen 2 Jori Luooma-Aho 3        
Janne Suominen   Valtteri Nieminen          
Janne Suominen   Vesa Kosola          
Tuomas Karvonen 1 Jori Luooma-Aho 4        
Tuomas Karvonen   Valtteri Nieminen          
Tuomas Karvonen   Vesa Kosola          
Jori Luooma-Aho 5 Valtteri Nieminen 0        
Jori Luooma-Aho 5 Vesa Kosola 0        
Valtteri Nieminen   Vesa Kosola          
               
Lohko C:              
Jukka Lehti 4 Jarmo Kalliola 1   Jukka Lehti 17 4
Jukka Lehti 5 Tero Ahtola 0   Juha Melander 11 3
Jukka Lehti 5 Harri Koivunen 0   Harri Koivunen 7 3
Jukka Lehti 3 Juha Melander 2   Jarmo Kalliola 7 4
Jukka Lehti   Samu Parilo     Tero Ahtola 3 4
Jarmo Kalliola 3 Tero Ahtola 2   Samu Parilo 0 0
Jarmo Kalliola 3 Harri Koivunen 2        
Jarmo Kalliola 0 Juha Melander 5        
Jarmo Kalliola   Samu Parilo          
Tero Ahtola 0 Harri Koivunen 5        
Tero Ahtola 1 Juha Melander 4        
Tero Ahtola   Samu Parilo          
Harri Koivunen   Juha Melander          
Harri Koivunen   Samu Parilo          
Juha Melander   Samu Parilo          
               
Lohko D:              
Janne Salo   OP Kylä-Markula     OP Kylä-Markula 5 1
Janne Salo   Pasi Stigell     Pasi Stigell 0 1
Janne Salo   Jere Erkkilä     Janne Salo    
Janne Salo   Rami Hirsimäki     Jere Erkkilä    
Janne Salo   Mika Nurmi     Rami Hirsimäki    
OP Kylä-Markula 5 Pasi Stigell 0   Mika Nurmi    
OP Kylä-Markula   Jere Erkkilä          
OP Kylä-Markula   Rami Hirsimäki          
OP Kylä-Markula   Mika Nurmi          
Pasi Stigell   Jere Erkkilä          
Pasi Stigell   Rami Hirsimäki          
Pasi Stigell   Mika Nurmi          
Jere Erkkilä   Rami Hirsimäki          
Jere Erkkilä   Mika Nurmi          
Rami Hirsimäki   Mika Nurmi          
               
               
               

PUDOTUSPELIT

A1   D4  
A2   D3  
A3   D2  
A4   D1  
B1   C4  
B2   C3  
B3   C2  
B4   C1  

PUOLIVÄLIERÄT

A1/D4   B1/C4  
A2/D3   B2/C3  
A3/D2   B3/C2  
A4/D1   B4/C1  

SEMIT

1 Voittaja   3 Voittaja  
2 Voittaja   4 Voittaja  

FINAALI

       

 

 

Etusivu